Teknik Bilgiler

Prekastın Avantajları

Prekastın Avantajları

Prekastın Avantajları

Prekastın avantajları diğer dış cephe kaplama malzemelerine göre kıyaslandığında; sınırsız yüzey ve dokuda üretilebilmesi, hafif olması, depreme karşı dayanımı, iç mekanda alan kazandırması, yüksek ısı yalıtım değeri, sağlam ve dayanıklı olması, yanmaz ve su geçirmez malzeme olması, ses izolasyonundaki yüksek değerleri, üretim ebatları özgürlüğü, montaj kolaylığı ve yüksek rüzgar dayanımı gibi özellikleriyle kolaylıkla ön plana çıkar.

Sınırsız Yüzey Şeklinde ve Dokusunda Üretilebilir

FİBERGRUP Prekast cephe (GRC) kaplama’nın sahip olduğu özellikler sadece dayanıklılıkla sınırlı değil. FİBERGRUP Prekast cephe (GRC) kaplama istenilen desen, doku ve renkte üretilebiliyor. Doğal taş veya ahşap görünümü kazandırmak için pastel tonlarla renklendirilebiliyor. FİBERGRUP Prekast cephe (GRC) kaplama’nın bileşiğine karıştırılabilen reflektif maddeler sayesinde güneş ışığını depolayan cephe elemanları, geceleri bu ışığı yansıtarak yapınıza benzersiz, ışıklı bir görünüm kazandırıyor. Bu özel yüzey sayesinde binanız gün ışığında da ışıltılı bir görünüme sahip oluyor.

İç Mekanda Alan Kazandırıyor

FİBERGRUP Prekast cephe (GRC) kaplama panel ürünleri yapıya betonarmenin dışından giydirme cephe mantığı ile monte edildiğinden, iç mekan kullanım alanlarını daraltmıyor. İç Mekanda Alan Kazandırıyor.

Sağlam ve Dayanıklı

FİBERGRUP Prekast cephe (GRC) kaplama ürünlerinin bileşiminde, diğer elyaf marka ve türleri karşısında kalitesini kanıtlamış Cem-FIL ya da Nippon markalı yüksek alkali dayanıklı cam elyaf kullanılıyor. Kalitesiz cam elyaf, zaman içinde beton içerisindeki alkali elementler ile reaksiyona girerek eriyor, elementler özelliğini yitirerek ciddi güvenlik ve kalite sorunları yaratıyor. Fiber tedarik ve hammadde kullanımında da kaliteden ödün vermiyor.

Su Geçirmez

FİBERGRUP Prekast cephe (GRC) kaplama, içerdiği özel polimer kimyasallar sayesinde su geçirimsizdir. Ayrıca boya uygulaması yapılmayacak, doğal ya da kendinden renkli PREKAST (GRC) beton uygulamalarında isteğe bağlı olarak özel kimyasallarla desteklenerek su itici ve kirlenmelere karşı dayanıklı hale getirilebiliyor. Uygulanan sistemin aralarında kalan derz boşluklarına poliüretan fitil ve poliüretan mastik uygulaması yapılıyor. Bu sayede hava-su akışına engel olunduğu gibi cephe elemanları hareketlerine de esneklik sağlanıyor.

İstenilen Boyutlarda Üretilebilir

FİBERGRUP Prekast cephe (GRC) kaplama ürünleri proje detaylarına ve montajın uygulanabilirliğine göre her boyutta üretilebiliyor.

Yüksek Rüzgar Dayanımı

Yüksek basınç ve rüzgar hızlarına uygun olarak üretiliyor.

Hafiftir Binaya Yük Getirmez

FİBERGRUP Prekast cephe (GRC) kaplama, 1-1,5 cm kalınlıkta üretildiği için oldukça hafiftir. 1 cm kabuk kalınlığı yaklaşık 20kg/m2’dir. FİBERGRUP Prekast cephe (GRC) kaplama Therm ürünleri eşdeğer yalıtım değerindeki ürünler ile kıyaslandığında geleneksek tuğla duvar-sıva sistemlerine göre 4 kat, beton sistemlerine göre 2 kat daha hafif bir üründür.

Depreme Karşı Dayanıklı

FİBERGRUP Prekast cephe (GRC) kaplama, 9 şiddetindeki deprem şiddetine dayanıklı olacak şekilde üretiliyor. Ayrıca bu sisteme uygun çelik ankraj sistemleri ile binaya monte ediliyor. FİBERGRUP Prekast cephe (GRC) kaplama sistemi olası bir deprem esnasında ortaya çıkabilecek yüklerin yer değiştirmesi sorununu tolere edecek şekilde tasarlanmış bir ürün.

Yüksek Isı Yalıtım Değeri

FİBERGRUP Prekast cephe (GRC) kaplama Therm ürünleri, ısı izolasyonunda kullanılan taşyünü ile destekleniyor ve Taşyünü üzerine uygulanan alüminyum folyo sayesinde yoğuşma da tamamen engelleniyor.

Yanmaz

FİBERGRUP Prekast cephe (GRC) kaplama ürünleri A1 sınıfı yangına en dayanıklı yanmaz bir malzeme. Aleve maruz kaldığı süre boyunca tutuşmuyor, zehirli gazlar çıkartmıyor. Betonun yangın dayanımının yanı sıra Fiber Grup (GRC) ürünlerinde kullanılan taşyünü sayesinde yangını izole ederek, yangın bariyeri oluşturuyor.

Ses İzolasyonu Sağlar

FİBERGRUP Prekast cephe (GRC) kaplama panellerin 1 cm kalınlığı 30dB’in üzerinde ses yalıtımı sağlıyor. Gerçekleştirilen şartnameye uygun olarak kullanılan taş yünü ve farklı üretim teknikleri ile bu değerler artırılıyor.

Montaj Kolaylığı

FİBERGRUP Prekast cephe (GRC) kaplama sisteminin, prekastın avantajları arasında en belirgin ifade eden, diğer cephe sistemlerinin montajına göre daha hızlı ve daha kolay uygulanabilmesidir.