Hakkımızda

Fiber Grup Tanıtım Filmi

FİBERGRUP Tanıtım Filmi

Prekast (GRC) Dış Cephe Kaplama Uygulama yapım aşamalarını gösteren animasyon videomuz Prekast (GRC) Dış Cephe Kaplama Uygulama hakkında detaylı bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. Videonun ikinci bölümünde ise FİBERGRUP A.Ş.’nin tamamladığı tipik projelerinin görsel slideshow’u yer almaktadır.

Prekast (GRC) Dış Cephe Kaplama Uygulama Videosu İçeriği

Prekast (GRC) Dış Cephe Kaplama Uygulama FİBERGRUP Tanıtım Videosu iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm prekast (GRC) dış cephe kaplamalarının planlamadan üretime ve montaj süreçlerine kadar olan tüm aşamalarını göstermektedir. İkinci bölüm ise tamamlanmış projelerimizden öne çıkan örnekleri içermektedir.

FİBERGRUP Tanıtım Videosu 1.Bölüm

Prekast (GRC) Dış Cephe kaplamalarının hikayesi hayal etmekle başlar. Sonrasında teknik ekibimizin bilgi ve birikimiyle hayalin gerçeğe dönüşümü başlar. Bilgisayar ortamında tasarlanan yapı, gerek bölüntüler gerekse teknik yeterlilik ve statik açıdan kontrol edilir. Diğer dış cephe unsurlarının prekast (GRC) dış cephe kaplamalarıyla birleşim nokta detayları ve sistem kesitleri üzerine yorumlar yapılır, en sağlıklı yöntem seçimine gidilir. Sonrasında CNC yada diğer ekipmanlarla hazırlanan kalıplara prekast (GRC) dış cephe kaplamaları spray 18p grade teknolojisi ile püskürtülerek imal edilir.

Statik açıdan onaylanmış, galvanize sacdan imal edilmiş karkas püskürtülen betonun üzerine konularak birlikte prizlenmesi sağlanır. Isı yalıtımı uygulaması bölgedeki lamda değerine göre uygulanır. Üretilmiş olan bu panel fabrikadan projenin uygulanacağı yere nakledilir ve statik açıdan uygun görülmüş bağlantı elemanlarıyla mekanik olarak (gereken durumlarda kaynak ile de montaj yapılabilinmektedir) montajı yapılır. 

Montajı yapılan prekast (GRC) dış cephe kaplamaları, touch-up (yüzey temizliği ve bakım) işleminin ardından boya için hazır hale gelmiş olur. Prekast (GRC) dış cephe kaplamaları iki türlü renkli yapılabilinir. Birincisi üretim esnasında karışımın içerisine pigment katılarak renkli üretim yapılır. Diğer yöntem ise kendi doğal rengi (beyaz) ile üretilen prekast (GRC) dış cephe kaplamalarının sonradan bir kat özel aster ve iki kat boya ile boyanmasıdır.

FİBERGRUP Tanıtım Videosu 2. Bölüm Tamamlanan Projeler

Videomuzda FİBERGRUP olarak tamamladığımız öne çıkan projelerimizi sizlerin beğenisine sunuyoruz. Sizlere ilham verecek, daha iyi eserleri birlikte yapmamıza olanak tanıyacak bu video, çözüm ortağınız olma isteğimizin bir kanıtıdır. Değerli vaktinizi bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz.

FİBERGRUP Tanıtım Videosunda Yer Alan Referans Projeleri

Viaport Venezia – Gür Yapı, Vaditepe Konutları – Özbek İnşaat, Vaditepe Konutları – Torkam İnşaat, Villa – Albayrak İnşaat, The Istanbul Residence – YDA,  Salacak Konut – Mustafa ve Ömer Abdurrahmanoğlu İnşaat, Küçük Yalı Konut – İdeal Yapı, Yosun Apt. – Nova İnşaat projeleri yer almaktadır. Tamamlanmış olan diğer projelerimize http://www.fibergrup.com/biten-projelerimiz/  adresinden ulaşabilirsiniz.